ATRAKCJE

DOM NA PLAŻY

ATRAKCJE NIECHORZA

U STÓP

Dzięki położeniu tuż przy plaży, nasz obiekt sam w sobie jest atrakcją... a przy okazji niemal żabi skok dzieli nas od Latarni morskiej w Niechorzu czy też muzeum miniatur latarni, które jest jeszcze bliżej. Poniżej przedstawiamy atrakcyjność Hotelu Wczasowego Bałtyk.


Atrakcje Niechorze:

  • Latarnia Morska
  • Dworzecw Niechorzu i kolej wąskotorowa
  • Park Miniatur

Atrakcje w okolicy:

  • Ruiny kościoła Trzęsacz
  • Jezioro wraków – Rogowo
  • Kościoły w Trzebiatowie
  • Różana Aleja Zakochanych w Rewalu


dla  Gości Hotelu

Stężenie jodu tuż przy morzu ma wyjątkowe działanie lecznicze, szczególnie dla Gości mieszkających na stałe w głębi lądu. Pobyt nad morzem niewątpliwie pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i zdecydowanie poprawia odporność organizmu. Dzieje się tak za sprawą nadmorskiego klimatu, który zawiera tzw. aerozol morski (kropelki wody zawarte w powietrzu, powstające w wyniku rozpryskiwania się fal). Wpływa to na zawartość jodu w powietrza, która jest wielokrotnie, bywa że nawet stukrotnie większa, niż w innych rejonach Polski.

AEROZOL ten praktycznie przez cały czas otacza nasz Hotel, jest to skutkiem lekkiego wiatru wiejącego od strony morza. Natężenie bryzy morskiej jest zmienne, ale nie dopuszcza zanieczyszczeń z głębi lądu, między innymi alergenów.w porównaniu do innych miejsc

Wielu specjalistów podkreśla wyjątkowość polskiego morza. Są tacy, którym trudno w to uwierzyć. Tłumaczą, że aerozol morski powstaje nad każdym morzem. To prawda, nad morzem Śródziemnym albo Czarnym również występuje jod. Jednak nad Bałtykiem i nad innymi morzami północnymi jest go znacznie więcej. Sprawia to większa prędkość wiatru nad Bałtykiem i wyższe fale, z których podczas rozbijania się o brzeg powstaje zdrowa mgiełka aerozolu. Więcej jodu jest tylko nad oceanem.

Będąc nad morzem pamiętajmy – najwięcej jodu jest tuż nad samym brzegiem. Im dalej, tym jodu mniej, a już kilometr od plaży jest go w powietrzu tyle samo, co w centrum Warszawy.

Bliskość morza ma duże znaczenie

Niemałe znaczenie w jodoterapii ma bliskość samego morza – dobroczynny wpływ aerozolu odczuwany jest do około 300 m od linii wody, najmocniej natomiast w odległości do 150 m. Łaskawie należy patrzeć także na dni, kiedy to pechowo pogoda jest ciut mniej przyjazna – wietrzna czy wręcz sztormowa – wtedy bowiem stężenie jodu jest jeszcze wyższe. Jeżeli dodatkowo uwzględnimy charakterystyczną dla nadmorskiego mikroklimatu ujemną jonizację powietrza, z którą w głębi lądu spotykamy się właściwie jedynie po burzy, a która mobilizuje mechanizmy obronne organizmu przygotowując je do walki z późniejszymi infekcjami, pomaga oczyścić drogi oddechowe, sprawia, że powietrze staje się wolne od alergenów – otrzymujemy doskonałe warunki dla osób cierpiących na schorzenia górnych dróg oddechowych, w tym alergiczne i astmatyczne.

Przebywanie nad morzem wpływa pozytywnie na naszą ogólną kondycję i psychofizyczne samopoczucie. Pobudzona gospodarka hormonalna tarczycy przyspiesza przemianę materii. Dzięki temu jod wspomaga odchudzanie, odpowiada za efektywne spalanie substancji energetycznych i proces rozkładu tłuszczów, pomaga w obniżaniu poziomu cholesterolu. Same hormony pozytywnie wpływają na samopoczucie, zdolność koncentracji, uodparniają na stres i zwiększają naszą witalność.

Woda przy piaszczystej plaży w Niechorzu jest jedną z najczystszych dostępnych w morzu Bałtyckim. Składa się na to położenie cypla oraz prądy morskie omiatające go. Skorzystaj z unikatowych właściwości miejsca i naszego Hotelu Wczasowego Bałtyk.Niepowtarzalna okazja by obejrzeć nieposkromione zjawisko sztormu na Bałtyku. Dzięki naszemu oszklonemu osłoniętemu tarasowi – można je obserwować z bliska bez obawy utraty zdrowia.

Sztorm silny, porywisty, długotrwały wiatr o sile nie mniejszej niż 8° w skali Beauforta. Pogodzie sztormowej zwykle towarzyszy odpowiednio silne falowanie powierzchni wody. Dla zapobiegania niszczenia wybrzeża morskiego przez sztormowe fale (abrazja) bywają budowane odpowiednie umocnienia – falochrony.
Plaża w Niechorzu to ewenement przyrodniczy, na co składa się jasny piasek w białym odcieniu oraz jej szerokość. Woda w morzu jest najczystsza z możliwych w Bałtyku z uwagi na położenie Niechorza – na wysuniętej w głąb morza części wybrzeża. Potwierdzeniem czystości wody są wizyty fok, które wybierają czyste akweny. Niekiedy przypływa do nas foka nazywana Depką, której zdjęcia mogą Państwo obejrzeć w naszej galerii. SĄ TO ZDJĘCIA NATURALNE BEZ RETUSZU. Latem w naszej części morza praktycznie nie występują algi, które są oznaką zanieczyszczeń wód (obowiązuje wtedy zakaz kąpieli). Można je niestety spotkać w okolicach Świnoujście – Międzyzdroje, z uwagi na nieczystości płynące ujściem rzeki Świny oraz w Zatoce Gdańskiej.Zapraszamy do Hotelu Wczasowego Bałtyk, mieszczącego się w uroczym Niechorzu w Gminie Rewal, gdzie pobyt wakacyjny jest gwarancją udanego wypoczynku.
Oferujemy noclegi w zdrowym klimacie, a okolica obfituje w wiele atrakcji turystycznych wartych obejrzenia.
Zachęcamy do odwiedzania Niechorza i odwiedzin naszego Hotelu Wczasowego Bałtyk przez okrągły rok, bowiem każda z pór roku niesie inne, specyficzne uroki.